DE / EN
KOKO TRAVEL 21.09.2017

KOKOpodróże: Iran na pożegnanie lata

76/63/e6bf11f9bae022147585595e2d01.jpeg

 

Po sukcesie ostatniego wydarzenia w głowie mieliśmy już wizje na kolejne spotkania i podróżnicze kierunki. 14 września z rodzimego Krakowa przenieśliśmy się na Bliski Wschód, dokładnie do Iranu. Przy tej okazji postanowiliśmy pożegnać lato - w naszym sklepie stacjonarnym przez cały dzień przeceniona była kolekcja letnia. Nie obyło się także bez dodatkowych atrakcji, w końcu jak żegnać, to na całego!

Spotkanie rozpoczął wernisaż zdjęć zebranych w ramach akcji “KOKO around the world”. Każdy mógł podziwiać pocztówki z wielu zakątków świata, które na ten czas zawisły w naszym sklepie. Wśród nich znalazły się ujęcia z różnych zakątków Polski, Gruzji, Francji. Oczywiście nie mogło zabraknąć też fotografii z Iranu!

Atrakcją tego wieczoru był także pokaz tańca brzucha. Gosia, która na co dzień pracuje w sklepie stacjonarnym, dała prawdziwy show - oczarowała nas tańcem. Musieliśmy się w końcu pochwalić tym, że w zespole mamy bardzo zdolną tancerkę! Klimat podkręciły zgaszone światła oraz energetyczna muzyka w tle. Kto nie widział, niech żaluje… albo prosi Gosię o powtórkę przy następnej okazji! :)

Część główna wieczoru to oczywiście podróż do dawnej Persji. Wszystko dzięki Kasi Rodackiej z Trawers, która podzieliła się ze wszystkimi swoimi doświadczeniami ze swoich wizyt w Iranie. Poeci, sztuka, piękna architektura, tulipany, woda różana, bakalie, chałwa - dowiedzieliśmy się , że tak właśnie wygląda, pachnie i smakuje Iran. Posłuchaliśmy o niezwykłej gościnności, z której słynie ten kraj. Było też sporo ciekawostek kulturowych. Mamy wrażenie, że to spotkanie przekonało jeszcze bardziej obecnych do wizyty tego państwa.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć także tradycyjnych bliskowschodnich przekąsek. W tej kwestii podziękowania należą się Hummus Amamamusi, który zaserwował przepyszny poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie! Obiecujemy, że to dopiero początek wydarzeń z cyklu KOKOpodróże. Wyspy Zielonego Przylądka, Iran… Ciekawe co będzie następne :) Już niedługo się przekonacie!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">