DE / EN
KOKO INSIDE OUT 11.10.2018

KOKOworld liderem Etycznej Mody

fb/72/164fd91b68ad3db1968b89fa0882.jpeg

Z dumą informujemy, że w ubiegły piątek, Agata Kurek, założycielka KOKOworld, została nagrodzona statuetką Lidera Etycznej Mody w VIII konkursie Polish Businesswomen Awards magazynu Businesswoman & life! Ale dla nas to dopiero początek!

Kiedy Agata odbierała statuetkę, prowadzący zadał jej pytanie "Czym właściwie jest etyczna moda?". Dla nas ta nagroda to duże wyróżnienie, cieszymy się, że zagadnienie etyki w modzie jest poruszane przez coraz szersze grono mediów, jak i konsumentów. KOKOworld jednak, jako lider w tym obszarze, dostrzega jeszcze większą potrzebę szerzenia i promowania idei sprawiedliwego handlu, jaki mody przyjaznej środowisku. 

Kiedy Agata Kurek kilka lat temu otwierała pierwszy butik KOKOworld, miała marzenie. Chciała za pomocą mody zmieniać świat na lepsze. Dzięki konsekwencji, po wielu podróżach, dziesiątkach kontaktów nawiązanych z lokalnymi rękodzielnikami i tysiącach rozmów z dostawcami materiałów wie, że to marzenie jest realne. Wspólnymi siłami chcemy zmieniać modę w Polsce i to systemowo. Wierzymy, że wywierając presję na dostawcach, możemy spowodować, że zaczną interesować się bawełną organiczną czy przędzą z certyfikatem Fair Trade. Już mamy na tym polu pierwsze sukcesy! Jeśli jednak każdy z nas zacznie pytać marki modowe skąd bierze materiał i w jaki sposób produkuje ubrania, to prawdziwa zmiana jest już tylko o krok.

Wyróżnienie dla nas jako Lider Etycznej Mody to zastrzyk motywacji do działania. Pytacie pewnie co planujemy? Chcemy przede wszystkim kontynuować dzielenie się wiedzą, nazywanie problemów w branży modowej i wskazywanie ich rozwiązań. Chcemy wam przybliżyć dokładniej zagadnienie mody etycznej, chcemy też, żebyście poznali najważniejsze certyfikaty dotyczące materiałów i wytwarzania ubrań, zapoznać was z certyfikatami, które mamy i tymi, o które chcemy się starać. Aktualnie staramy się także sprowadzać bawełnę z certyfikatem Fair Trade aż z Indii, ponieważ w Polsce niestety żaden dostawca jej nie oferuje. Postaramy się wam też pokazać, na czym dokładnie polega problem z dostawcami materiałów. Jak widzicie, zagadnień i problemów związanych z modą etyczną jest całe mnóstwo, ale dla nas to tylko pole do popisu ;) 

Przede wszystkim jednak chcemy wciąż dawać przykład, że moda może być etyczna, i wcale nie musi być nudna!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">