DE / EN
KOKO INSIDE OUT 03.01.2018

KOKOworld w 2017

ec/63/f34a6752d768905600d61e90a9d3.jpeg

Jak zawsze początek Nowego Roku sprzyja bilansom roku poprzedniego. I o takie podsumowanie pokusiliśmy się i my. 2017 zaczęliśmy od remontu i otwarcia sklepu w Krakowie w nowej odsłoniei zdaje się, że była to bardzo dobra wróżba – 2017 dla nas, KOKOworld był rokiem ważnym i wyjątkowym, chyba nawet możemy powiedzieć, że przełomowym! 

Nie tylko zanotowaliśmy dwa razy większą sprzedaż niż w 2016 roku, ale podwoił się także nasz zespół! Na pewno te bardzo pozytywne zmiany nie byłby możliwe bez Was, naszych klientów i za zaufanie i wspieranie naszej marki bardzo dziękujemy! Liczby mówią same za siebie, ale postanowiliśmy pomyszkować trochę i zobaczyć co istotnego wydarzyło się w 2017. Dlatego zrobiliśmy małą sondę i popytaliśmy nas samych, ekipę KOKOworld, co ważnego przyniósł nam 2017. Zobaczcie, co z tego wyszło!

 

Warsztaty prowadzone w KOKOworld

 

Oj działo się, oj działo!

2017 obfitował w wydarzenia! Nie tylko wzięliśmy udział w Open Eyes Economy Summit promującym społecznie odpowiedzialną gospodarkę, ale przede wszystkim dużo się działo w naszym sklepiena Starowiślnej w Krakowie. Zresztą tak też projektowaliśmy nową przestrzeń, aby było w niej miejsce na różnego typu wydarzenia. I tak w 2017 zamieniła się ona w miejsce podróżniczych opowieści, między innymi z Wysp Zielonego Przylądka, Iranu i Karaibów. Była też miejscem debaty o odpowiedzialnej modzie podczas zrealizowanego przez nas Tygodnia Edukacji Globalnej, a także salą do jogi i salą kinową! A propos kina....

 

Rękodzielnicy KOKOworld

Spełnione marzenie!

Filmowanie od zawsze bliskie jest naszemu KOKOsercu i jedną zpasji między innymi Agaty, założycielki KOKOworld. Dlatego tymbardziej cieszymy się, że 2017 był dla nas bardzo filmowy i udałonam się spełnić nasze marzenie o własnym filmie, a właściwiefilmach! Światło dziennie ujrzały nasze dokument nakręcony naWyspach Zielonego Przylądka o naszej rękodzielniczce Ronise„Biżuteria z rybich łusek”, który dodatkowo miał swojąpremierę na największym w Europie Środkowej Festiwalu FilmówAfrykańskich – Afrykamera! Z kamerą pojechaliśmy też odwiedzićnaszego rękodzielnika Abu w Senegalu. W drugiej połowie roku skończyliśmy film nakręcony w Indonezji, który przedstawia proces powstawania kawung, wyjątkowego batikowego wzoru - „Tkaniny woskiem pisane”. Oba filmy pojawiły się na Fair Trade Film Festival, który odbywał się aż w trzech miastach – Kraków, Warszawa i Wrocław. Możemy zdradzić, że jeszcze nie raz od nas w tej kwestii zobaczycie!

 

Jeans for a better world

3, 2, 1....akcja!

Tak jak w poprzednich latach, tak i w 2017 angażowaliśmy się wakcje społeczne i niewątpliwie najważniejszą z nich była „Jeans for a better world” w ramach której zebrane od Was jeansy nasirękodzielnicy zrecyklingowali na wyjątkowe produkty, a dochody zich sprzedaży przekazane zostały na edukację podopiecznychfundacji Windows of Life w Ugandzie. Było to dla nas duże,rozłożone w czasie przez pół roku, przedsięwzięcie, do którego sukcesu każdy dołożył swoją cegiełkę! W listopadzie zaś wramach Tygodnia Edukacji Globalnej zorganizowaliśmy akcję #myfairtrade, w ramach której osoby z różnych branży podzieliły się z nami swoimi receptami na odpowiedzialną modę. Istna skarbnica pomysłów i dobrej energii!

 

Targi modowe KOKOworld w Berlinie

Targi i niemiecki rynek

2017 był dla nas także ważny ze względu na to, że zwiększyliśmy naszą obecność na innych rynkach, zwłaszczaniemieckim. Nie tylko zanotowaliśmy pozytywne przyjęcie wniemieckich mediach i u niemieckich konsumentów, ale także pojawiliśmy się na Berlin Fashion Week. Ta dość spontaniczna wizyta okazała się pełnym sukcesem. Nie dość, że zrobiliśmy furorę wśród blogerek, to jeszcze nawiązaliśmy mnóstwo kontaktów i zebraliśmy całą masę inspiracji!

 

Agata Kurek założycielka KOKOworld

 

Nowości, nowości i jeszcze raz nowości

2017 rok przyniósł nam deszcz pomysłów i nowych projektów.Jednym słowem, dużo się działo! Przede wszystkim zaczęliśmyprojektować i produkować tkanin według autorskich projektówKOKOworld przy współpracy z młodym artystą Dawidem Polonym!Pojawiły się one na bluzach i w sukienkach Underworld a także nazupełnie nowych dla nas skarpetkach! Oprócz tego poszerzyliśmynasze projekty o dwie nowe kolekcje KOKOhome, a wśród nich naprzykład wyjątkowe poduszki), KOKOmenoraz KOKOkids, w których wyjątkowoukochaliśmy recyklingowe, batikowe maskotki!

 

Rękodzielniczka KOKOworld Mircia

A co polubili nasi klienci?

Nieustannie dużą popularnością cieszy się kolekcja Be My Valentineoraz tuniki Tube. Latem absolutnym hitem oprócz zestawówbluzek i spódnic Tulip, była batikowa spódnica High AfricaHibiskus, rozeszła się nim się obejrzeliśmy. Wasze serca i szafypodbiły także spodnie Button i Knot It, sukienki Carousel ikurtki-parki Kawung. Jesienią zaś jak ciepłe bułeczki sprzedawałysię bluzy Chillin, bluza z kapturem Marakuja, Avocado i ich siostry w innych kolorach oraz skarpetki. Zaś w ostatnich dniach 2017zakochaliście się w sukienkach Tango, mamy nadzieję, żesprawdziły się podczas sylwestrowych tańców.

A dla Was, co było hitem 2017 w KOKOworld? Zapraszamy dokomentowania!  

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">