DE / EN
KOKO TRAVEL 16.02.2017

Kopertówki z Wysp Zielonego Przylądka

f3/1d/8d7b4732877f3289672a96d7c7aa.jpeg

Każda podróż to dla mnie przygoda, okazja do poznania nowych miejsc, spróbowania nowych potraw. Łącząc przyjemne z pożytecznym, staram się mieć także oczy szeroko otwarte i wyszukiwać inspiracji i nowych materiałów do kolekcji.

Jednak zarówno w kontekście KOKOworld, jak i w aspekcie bardziej prywatnym, tym, co dla mnie jest zdecydowanie najważniejsze w każdej podróży – niezależnie czy bliższej, czy dalszej, są spotkani ludzie. Miejsca mogą zatrzeć się z czasem w pamięci, ale osoby, nigdy. I często te spotkania, które najdłużej zostają w pamięci, to są te niezaplanowane, przypadkowe. Ta zasada zdaje się też w naszym przypadku sprawdzać, jeśli chodzi o rękodzielników! :) Niezależne od przygotowań i „researchu” przed podróżą, najciekawsze kontakty często są splotem kilku, spontanicznych wydarzeń. Nie inaczej było w przypadku Mirci – rękodzielniczki, którą poznałam ostatnio na Wyspach Zielonego Przylądka.

 

Agata Kurek założycielka KOKOworld z Mircią rękodzielniczką KOKOMircia jest autorką wspólnie z KOKOworld opracowanych kopertówek. Na razie rękodzieło to „jedynie” jej hobby, na co dzień bowiem pracuje w biurze dziale kadr w jednej z lokalnych firm i w zasadzie rzadko kiedy bierze udział w targach rękodzielniczych, bo najzwyczajniej nie pozwala jej na to brak czasu. Miałam szczęście jednak, że akurat w czasie, kiedy odbywały się targi w lokalnym Centrum Rękodzieła w Mindelo na Wyspie Sao Vicente, Mircia miała urlop i postanowiła go wykorzystać na pokazanie światu swoich wyrobów, które powstają w wolnej chwili w jej domu na przedmieściach miasta.

 

Kopertówki w KOKOworld

 

Na szczęście na targach pojawiłyśmy się także my - ja wraz z mieszkającą na miejscu KOKOszką Emilią! Produkty Mirci od razu wpadły nam w oko! Nie tracąc czasu umówiłyśmy się na dzień następny, i tak przy pysznej, kabowerdeńskiej kawie powstały modele naszych kopertówek! W czasie mojego pobytu w Mindelo udało się Mirci zrobić 6 sztuk – wszystkie przyjechały do Krakowa w moim plecaku i....w mig się rozeszły! Na szczęście Emilia niezwłocznie zamówiła u Mirci kolejną partię kopertówek. Chciałabyś stać się właścicielką jednej z nich? Zamów swój ulubiony model już dziś!

PRE-ORDER: zarezerwuj teraz i odbierz przy kolejnej dostawie z Wysp Zielonego Przylądka!

Zasady rezerwacji:
1. Produkt to rękodzieło wykonywane dla nas na zamówienie w Mindelo przez Mircię.
2. Zarezerwuj swoją sztukę już dzisiaj.
3. O możliwym terminie kolejnej dostawy poinformujemy Cię mailem po złożeniu rezerwacji.
4. Uwaga - czas oczekiwania na produkt może wynieść ponad 30 dni.
5. Liczba dostępnych kopertówek jest ograniczona.
6. Rezerwację uznaje się dokonaną z chwilą otrzymania przez KOKOworld płatności.
7. Płatności można dokonać w dowolny wybrany sposób, z wyłączeniem płatności za pobraniem.

Kliknij, aby dokonać rezerwacji.

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">