DE / EN
KOKO INSIDE OUT 17.01.2018

Merino nadal robi furorę!

90/c7/96d80c44d30ff51d33340972a90f.jpeg

Kilka sezonów temu pojawiły się w KOKOworld pierwsze produkty z wełny merynosów. Były nim sweter i komin Merino Wool. Zapewne tym, co nana pierwszy rzut oka przykuwało wzrok, były ich wyjątkowe,etniczne wzory. Ale jesteśmy przekonani, że tym, co naprawdęskradło Wasze serca i sprawiło, że wszystkie swetry i kominyznalazły swoje właścicielki, które z nic nie chcą się z nimirozstawać, to materiał, z jakiego są wykonane. Dlatego i wkolekcji jesień/zima 2017 nie mogło zabraknąć merynoskichpropozycji. 

Tym razem zaprojektowaliśmy dla Was czapki, kominy i rękawki w różnych kolorach – królewski Azul,słodki Marsala, orzechowy Madera, szlachetny Steel i ognisty Ruby. Już pisaliśmy o tym, dlaczego wełna merynosów jest tak wyjątkowa. Aleprzypomnijmy jeszcze raz, dlaczego warto wybrać produkty Merino irozwińmy temat cudownych właściwości wełny merynosów!

Naturalna

Wszystko co naturalne zawsze jest lepsze od syntetycznego! A naszawełna pochodzi od żyjących w Australii owiec, żywiących siętamtejszą wodą, trawą i korzystających z australijskiego słońcai czystego powietrza.

Biodegradowalna

Niepotrzebnewłókna wełny rozkładają się w ciągu kilku lat by do glebymogły powrócić ich wartościowe składniki.

Odnawialna 

Australijskieowce każdego roku produkują nową wełnę, co sprawia, że jestwłókna są całkowicie odnawialne!

 

Akcesoria KOKOworldDobra dla zdrowia

Badania pokazują, że włókna wełny mają właściwości korzystne dla zdrowia i środowiska. Oprócz tego, że są naturalne, odnawialne i biodegradowalne, są sprzymierzeńcem osób cierpiących na różne dolegliwości skóry. I rzucają wyzwanie wszystkim tym, którzy twierdzą, że wełna „gryzie”.

Instytut Dermatologii w Queensland (QID) w Australii od lat bada rolę wełny merynosów jako elementu kuracji osób z przewlekłymi chorobami skóry.

Badania przeprowadzone w 2012 pokazały, że noszenie odpowiednich produktów z wełny merynosów nie tylko nie podrażni skóry, ale dodatkowo przyniesie ulgę osobom zmagającymi się z atopową skórą.

Miękkai delikatna 

Włókna wełny merynosów są niezwykle cienkie, cosprawia, że są jeszcze bardziej elastyczniejsze od włókientradycyjnej wełny. To sprawia, że jest ona niezwykle miękka iluksusowo delikatna dla skóry!

Elastyczna 

Elastycznośćproduktów Merino sprawia, że „ruszają się” one razem ze swoimużytkownikiem, powracając do swojego pierwotnego kształtu. Dlategowełna merynosów idealnie nadaje się do zadań specjalnych!

Oddychająca 

Włóknawełny merynosów mogą pochłaniać wilgoć by wyparować jąnastępnie do powietrza. Dzięki temy ubrania Merino mająwłaściwości oddychające, a osoby je noszące są mniej narażone na pocenie się.

Ciepło-zimno 

Wprzeciwieństwie do włókien syntetycznych, wełna merynosów maaktywne włókna, które reagują na zmiany temperatury ciała.Dzięki temu dają ciepło, kiedy jest zimno i zapewniają przyjemnychłód, kiedy jest gorąco.

Nieelektryzuje się 

Zdolność pochłaniania wilgoci sprawia, żeprodukty Merino się nie elektryzują, dzięki czemu współpracująz ciałem ładnie się na nim układając i przyciągając mniejkurzu.

Łatwa w pielęgnacji

Produktyz wełny merynosów nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Można jeprać ręcznie, a zdecydowaną większość z nich także w pralce wtrybie delikatnym.

Niemarszczy się 

Pod mikroskopem, każde włókno wełny merynosówwygląda jak sprężyna, która powraca do swojego kształtu pozgięciu. To także oznacza, że produkty z Merino nie marszczą się.

Odporna na zapach

Wprzeciwieństwie do włókien syntetycznych, włókna wełnymerynosów absorbują wilgoć, co oznacza wpływanie na mniejszą potliwośćciała. Wełna ta potrafi nawet absorbować molekuły zapachu potu,które uwalniane są jedynie podczas prania.

Odporna na ogień 

Obojętna chemicznie struktura wełny sprawia, że jestz natury ognioodporna. Trudniej jest ją podpalić. Tak jak bawełnazajmuje się w temperaturze 255°C, dla wełny ta temperatura musiosiągnąć 570-600°C. Co więcej, kiedy poliester topi się przy252-292°C, a nylon poddaje sięprzy nawet 160-260°C, wełna nigdy się nie topi i nie maryzyka przylgnięcia do skóry jak przy większości materiałówsyntetycznych.

Odpornana promienie UV 

W porównaniu z innym materiałami, Merinozapewniają dobrą ochronę przed promieniami UV. Włókna wełny merynosów, jako włóknanaturalne, ewoluowały na przestrzeni milionów lat, aby zapewnićowcom dobrą ochronę przed słońcem. 

A zatem...1, 2, 3...Merino nosisz Ty! 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">