DE / EN
KOKO SUPPORT 05.06.2018

Moda na ratunek oceanom

1e/bf/55e295675dddc9ad1d1c207e3d34.jpeg

15 plastikowych butelek = 1 bomberka Broken Flowers. Ale na tym nie poprzestajemy! W naszych przyszłych kolekcjach będziemy mieli dla Was jeszcze więcej produktów uszytych z materiału wykonanego z przetworzonego plastiku wyłowionego z dna...oceanu!

Dlaczego robimy tyle hałasu wokół niego i tak zacięcie z nimi walczymy? Fakty mówią same za siebie.

 

Moda na ratunek oceanom

 

Plastikowe fakty

 • Zużywamy do 5 trilonów plastikowych torebek rocznie.
 • Co najmniej 13 milionów ton plastiku rocznie ląduje w oceanach, to jakby co 1 minutę ciężarówka wypełniona plastikiem parkowała na dnie oceanu.
 • W ciągu ostatniej dekady wyprodukowaliśmy więcej plastiku niż w całym poprzednim stuleciu.
 • 50% używanego plastiku jest jednorazowego użytku.
 • Co 1 minutę kupujemy 1 milion plastikowych butelek.
 • Plastik stanowi około 10% śmieci, jakie produkujemy.

Międzynarodowy Dzień Środowiska

Nie bez powodu zatem ONZ dostrzega ten problem i w tym roku zarówno Międzynarodowy Dzień Środowiska obchodzony 5 czerwca i Międzynarodowy Dzień Oceanów obchodzony 8 czerwca w swoich tematach przewodnich nawiązują do walki z plastikiem. 

Międzynarodowy Dzień Środowiska obchodzony jest od 1972 roku i w tym roku gospodarzem wydarzenia są Indie, a tematem przewodnim jest „Pokonać zanieczyszczenie plastikiem”, w ramach którego szczególny nacisk kładzie się na walkę z plastikiem jednorazowego użytku. Tego dnia na całym świecie organizowane są akcje, których celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa globalnego na niebezpieczeństwo, na jakie naraża nasze środowisko naturalne wszechobecny plastik.

Międzynarodowy Dzień Oceanów

Międzynarodowy Dzień Oceanów

8 czerwca zaś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Oceanów, który ma przypominać nam jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywają oceany. Są "drugimi" płucami naszej planet. To właśnie dzięki fotosyntezie malutkiego i niedocenianego fitoplanktonu znajdującego się w oceanach produkowana jest połowa tlenu, jakim oddychamy. Oceany są też bezcennym źródłem pożywienia i surowców do produkcji lekarstw oraz niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania biosfery. Dlatego tak ważne jest docenianie ich piękna i bogactwa oraz zapobieganie ich dewastacji. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Oceanów wypowiadają walkę plastikowi pod hasłem „Zapobieganie zanieczyszczeniu plastikiem i promowanie rozwiązań dla zdrowego oceanu”. Bo niestety, to co produkowane jest na lądzie, często kończy w oceanie stanowiąc ogromne zagrożenie dla życia oceanicznego, rybołówstwa i turystyki. 

 • 80% całkowitego zanieczyszczenia oceanów jest wyprodukowane przez człowieka i pochodzi z lądu. 
 • Co roku zanieczyszczenie plastikiem jest przyczyną śmierci ponad 1 milion ptaków morskich i 100000 ssaków morskich.
 • Ryby jedzą plastik, my jemy ryby. 
 • Plastik przynosi co roku morskiemu ekosystemowi straty równe 8 bilionom dolarów.

Zmiana zaczyna się od nas!

Tym bardziej cieszymy się, że nasza wiadomość zapowiadająca powiększenie się rodziny produktów wykonanych z przetworzonego plastiku zbiega się z datami Międzynarodowego Dnia Środowiska i Międzynarodowego Dnia Oceanów. I zachęcamy Was wszystkich, aby się przyłączyć do akcji organizowanych nie tylko w tych dniach, ale i przez cały rok. I wdrażajmy w nasze codzienne życie zachowania przyjazne środowisku. Zmiana zaczyna się od nas! Używajmy jak najmniej plastiku i recyklingujmy ten, który używamy!  My zaś wracamy do pracy nad nowymi recyklingowymi modelami i już teraz zapraszamy Was do śledzenia postępów prac nad kolekcją i do lektury serii How it`s made!

„Bądź zmianą, jaką pragniesz ujrzeć w świecie”.
Mahatma Gandhi

Źródło: ONZ

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
 • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">