DE / EN
KOKO TRAVEL 04.03.2019

Odkryj Polskę z KOKOworld: Słowiński Park Narodowy

84/84/811147cd84ce13c98a681d41a0ee.jpeg

Zobaczcie gdzie tym razem Kasia Suśniak złapała pierwsze promyki wiosennego słońca! Zapraszamy na kolejną podróż z "Odkryj Polskę z KOKOworld".

 

Ciekawym i niespotykanym zjawiskiem był słoneczny powiew lata w środku zimy, który zaskoczył nas pewnej soboty w połowie lutego. Promienie słońca zaglądały przez okna od samego świtu i zapraszały do wykorzystania tego dnia na świeżym powietrzu. Bezchmurne niebo, lekki wietrzyk, ćwierkające ptaki, 15 stopni i zapach wiosny. Wystarczyło wrzucić do plecaka kubek z kawą, kanapki, ciasto na drogę i obieramy kierunek: Słowiński Park Narodowy. 

Ubrania KOKO

Odkrywanie nowych miejsc w swojej bliższej i dalszej okolicy zawsze sprawiało mi dużo radości. A wycieczki w porze wiosennej mają tę cudowną przewagę nad miesiącami letnimi, że w wielu mocno obleganych turystycznie miejscach możemy odnaleźć nieco więcej spokoju, odpoczynku i natury. Tak było właśnie tym razem. Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce. Utworzony został w 1967 roku na powierzchni 18 tys. ha, natomiast w 2010 r. powiększony został o kolejnych 14 tys. ha. Obszar ten obejmuje jeziora przymorskie, bagna, torfowiska, lasy, wody przybrzeżne oraz wydmowy pas mierzei z unikatowymi wydmami ruchomymi. Jest to największy w Europie obszar piasku wędrującego. Piasek wyrzucany jest przez morze, schnie na plaży, a następnie jest przenoszony przez wiatr w głąb lądu. Najbardziej aktywne z wydm, poruszają się z prędkością do 10 metrów rocznie. Szlak turystyczny z parkingu na ruchome wydmy wynosi około 5 km w jedną stronę przez przepiękne tereny leśne.  

Moda KOKO

Poza wydmami, lasami i jeziorami, na terenie Parku znajduje się także wiele ciekawych obiektów, m.in. Muzeum Przyrodnicze SPN w Smołdzinie oraz Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. To ostatnie zasługuje na uwagę, także dzięki wielu imprezom folklorystycznym, podczas których miasteczko ożywa, a odwiedzający mogą zobaczyć i doświadczyć wielu prac rzemieślniczych wykonywanych przez dawnych mieszkańców tych ziem. Będąc w okolicy warto także wdrapać się na jedną z parkowych wież widokowych lub latarni morskich, aby zobaczyć ten wyjątkowy region z wysokości.

KOKO travel

Słoneczny dzień spędzony w tej bajkowej, piaszczystej krainie, był świetnym pomysłem na doładowanie witaminy D po tych kilku zimowych miesiącach. Ta namiastka ciepła spowodowała, że z jeszcze większą ekscytacją wypatruję kolejnych oznak wiosny.

"Szczęście można znaleźć nawet w najmniejszym ziarenku pustynnego piasku. Bo ziarenko piasku jest chwilą Stworzenia, a Wszechświat poświęca całe miliony lat, by mogło istnieć." - Paulo Coelho

Odkryj Polskę z KOKOworld!

Pozdrawiam ciepło,

Kasia

Podróżuj z KOKOworld

 

KOKO design

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">