DE / EN
KOKO TRAVEL 05.11.2018

Odkryj Polskę z KOKOworld. Szwajcaria Kaszubska

40/1b/8a0cf5382f64091d57d4c82de0f8.jpeg

Jesień w pełni. A my wraz z naszą klientką Kasią Suśniak nie ustajemy w odkrywaniu jej uroków w różnych zakątkach Polski. Tym razem zabieramy Was na Kaszuby! Zapraszamy! 

Zwiedź Szwajcarię Kaszubską razem z KOKOworldJakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!” - Ania z Zielonego Wzgórza

Ostatni tydzień przyniósł znaczne ochłodzenie, jednak mimo to, był to dla mnie najcieplejszy i najbardziej słoneczny październik jaki pamiętam.
Było wiele takich dni kiedy bez oporu ściągałam kurtkę, bluzę, czy nawet buty, a twarz wystawiałam w kierunku ciepła bijącego z nieba. Nieuchronnie jednak można było odczuć, jak bardzo cały świat wokół nas z dnia na dzień się zmienia. Liście lecą z drzew, temperatury spadają, a dni robią się coraz krótsze. I tak pewnego wieczoru zastanowiłam się nad tym, że skoro jesienią zwalnia cała natura, może warto abyśmy i my zwolnili i trochę sobie odpuścili?

 

W poszukiwaniu odpoczynku, spokoju i wytchnienia udaliśmy się tym razem w rejon kaszubskich jezior. Udało się tam odnaleźć wszystko to co w październiku jest najpiękniejsze: kwitnące wrzosy, poranne mgły, najrozmaitsze kolory jesieni, zapach wilgotnego lasu i wszechogarniającą ciszę. Rejon nazywany Szwajcarią Kaszubską w pełni zasłużył sobie na to miano. Setki czystych, malowniczych jezior, leniwie płynące rzeki, stare lasy sosnowe, a także morenowe wzgórza, z których roztaczają się przepiękne widoki - to i wiele więcej ma do zaoferowania ten wspaniały region na północy Polski. Będąc w okolicy warto odwiedzić Park Narodowy Bory Tucholskie oraz Wdzydzki lub Kaszubski Park Krajobrazowy. Duża ilość dróg i ścieżek leśnych gwarantuje dziesiątki kilometrów wędrówek czy wycieczek rowerowych w najdalsze zakątki lasu. W sezonie letnim nie brakuje także atrakcji wodnych - kajaki, rowerki wodne, żaglówki, a także szerokie, piaszczyste, czyste plaże.

Wyjątkowe bluzki KOKOworld

Kaszuby to także wciąż bardzo silna kultura i tradycja oraz ciągle żywy język kaszubski. Nazwy wszystkich miejscowości pisane są w dwóch wersjach - po polsku i po kaszubsku. Natomiast hafty kaszubskie widnieją na obrusach, serwetach i firanach. Momentami można odnieść wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu lata temu. W okolicy znajdziemy także muzea: Akordeonu i Kolejnictwa w Kościerzynie, Kaszubskie w Kartuzach, Tabaki w Chmielnie, wieże widokowe: na Wieżycy, we Wdzydzach Kiszewskich czy w Płotowie, a także Domek do góry nogami w Szymbarku - oferta atrakcji turystycznych jest bardzo bogata. Zatrzymać się można w uroczych domkach w lesie, pensjonatach, hotelach, a także na campingach. Jest to rejon tak różnorodny, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, o każdej porze roku.

Ja znalazłam dokładnie to czego szukałam! :)

Odkryj Polskę z KOKOworld.

Z ciepłymi pozdrowieniami,

Kasia

 

Bluzki Be My Valentine KOKOworld

 

KOKO moda

 

KOKO travel

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">