DE / EN
KOKO INSIDE OUT 12.06.2018

Recykluj! Upcykluj! Kupuj mniej!

50/ea/e12fbd75ff0ff9f533e209cc568d.jpeg

Żyjemy w konsumpcyjnym świecie szybko zmieniających się trendów i tanich produktów. To oznacza, że bez zastanowienia wyrzucamy przedmioty, które nie tyle nam już nie służą, co po prostu nam się znudziły lub wyszły z mody. I nie pozostaje to bez wpływu na nasze środowisko naturalne. 

Jeans for a better world

Co raz więcej pól uprawnych zamienia się wplantacje bawełny. W morzach i oceanach z każdym rokiem przybywaplastiku. Dzieje się to w tak zatrważającym tempie, że szacujesię, iż jak tak dalej pójdzie, to już w 2050 roku w oceanachbędzie więcej plastiku niż ryb! Jak pokazują statystyki roczniena świecie kupowanych jest ponad 150 milionów ton ubrań i butów.Zaś 95% wyrzucanych ubrań nadawałoby się do ponownego noszenialub do zrecyklingowania. To zaś oznacza, że przemysł modowy ma dużyudział w niekorzystnych zmianach, jakie zachodzą w środowiskunaturalnym. Dlatego też to właśnie on powinien być jednym zpierwszych, które stają do walki z tym zmianami. My podejmujemy towyzwanie, a naszą bronią jest recykling, upcykling i namawianieby....kupować mniej!

Batikowe serduszka KOKOworld

Recykuj(emy)!

Przedewszystkim stawiamy na recykling. I to od samego początku, czyli odtego, z jakich materiałów szyjemy nasze kolekcje. Dlatego wśródnaszych ubrań znajdziecie nie tylko produkty uszyte z przyjaznejśrodowisku bawełny organicznej, ale między innymi także zlyocellu zwanego tenclem. Pojawieniesię lyocellu często opisywane jest w fachowej prasie jako kamieńmilowy w rozwoju przyjaznych środowisku materiałów, bo powstaje zcelulozy uzyskiwanej z pulpy drzewnej, przy jego powstawaniu zużyciewody jest mniejsze w porównaniu z procesami produkcji innych włókienwytwarzanych przez człowieka, ale przede wszystkim celuloza używanado produkcji lyocellu przetwarzana jest w tak zwanym obieguzamkniętym, co sprawia że wszystkie składniki procesu są w 99.5%recyklingowane. Lyocell jest także biodegradowalanyi wystarczy około 8 dni, by jego włókna się rozłożyły. Zkażdą nową kolekcją nasza lyocellowa rodzina się powiększa. Ztego materiału uszyliśmy między innymi Wasze ulubione szorty Rodos, szmizjerkę Mistral czy bluzki Malta.

Serca z batiku KOKOworld

Bezwahania sięgnęliśmy także po reTex, materiał wytworzony z plastiku przetworzonego na włókna. Dzięki wyobraźni naszegografika Dawida Polonego, który zaprojektował printy, zdumą wiosną tegoroku oddaliśmy w Wasze ręce bomberkę Broken Flowers. Inieustannie pracujemy, aby w nowych kolekcjach pojawiły się podobneprodukty wykonane z materiałów z włókiem z przerobionego plastikuwyłowionego z dna oceanów. Już nie możemy się doczekać, abypokazać Wam efekty!

 

Bluzki z kolekcji KOKOworld

Upcykluj(emy)!

Zszacunku do ludzkiej pracy, jaki i środowiska staramy sięmaksymalnie wykorzystać każdy centymetr naszych materiałów.Zwłaszcza tych, które przebyły długą drogę, by do nas dotrzeć– jak na przykład ręcznie wytwarzanych w Indonezji batików. Iwykorzystujemy te skrawki do przyozdobienia naszych produktów.Dzięki szczypcie wyobraźni to, co wylądowałoby w kosztu dodajeegzotycznego, kolorowego akcentu tunikom, bluzkom, spodniom na nawetnerkom. Jednymi z naszych ulubionych produktów powstałych w duchuupcyklingu są nerki, spodnie Button czy cała kolekcja Be My Valentine, którą wyjątkowo pokochała nasza KOKOekipa. Chyba niema wśród nas KOKOszki, która nie miałaby w swojej szafie anijednej bluzki Be My Valentine!

Ubrania KOKO

Kupujmniej!

Przedewszystkim jednak stawiamy na jakość. Naszym priorytetem jest, abyWasze KOKOciuchy służyły Wam na lata i w efekcie, tak, chcemyżebyście kupowali mniej. Nie zmieniamy też co chwilę naszychkolekcji, szyjemy w limitowanych ilościach pasję przedkładającponad pośpiech. I wierzymy, że dzięki temu pomagamy Wam stawiaćna jakość, a nie na ilość. Stylowo i modnie. W myśl tej ideiwiele naszych ubrań projektujemy tak, aby były uniwersalne i dawałyWam nieograniczone możliwości. Tak, aby wystarczyło zmienićobuwie lub dodatki, by na przykład prosto po pracy lub zajęciach nauczelni pójść na randkę, wytrawną kolację, kino lub długispacer z przyjaciółką. Dzięki temu Wasze KOKOubranie dopasowujesię do okazji i...do Waszego nastroju. W ścisłej czołówce takich„magicznych” KOKOubrań są bestsellerowe tuniki Tube. Wtowarzystwie trampek są komfortowym strojem do zadań specjalnych wciągu dnia pracy, ale wystarczy sportowe obuwie zamienić na szpilki– i wieczorna kreacja gotowa. Nie wierzycie? Spytajcie naszychKOKOszek, a najlepiej....przekonajcie się same!

Ps. A o nieco niecodziennej przygodzie KOKOworld i recyklingu przeczytacie już w następnym artykule

 

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">