DE / EN
KOKO SUPPORT 26.04.2016

Smaki i Kolory Afryki

4d/f0/685262ec98f617d2513eb0e69e3a.jpeg

Dla nas, KOKOworld, wszystko zaczęło się w Afryce. Dlatego też z wielkim entuzjazmem angażujemy się w inicjatywy promujące afrykańską kulturę. I z tego też powody nie zabrało nas podczas festiwalu kina afrykańskiego AfryKamera 2016.

 

Pokazy filmów z kontynentu afrykańskiego odbyły się w dniach 18 do 24 kwietnia w krakowskim Kinie pod Baranami. Natomiast wydarzeniem towarzyszącym Afrykamerze było spotkanie z cyklu „Kulinaria od Kuchni” poświęcone odkrywaniu smaków, tradycji i kultury Afryki, podczas którego zaznaczyliśmy swoją obecność.

Podczas tego wieczoru o afrykańskich przysmakach przygotowanych specjalnie na tę okazję opowiedział Yuga Bussa, Kongijczyk i właściciel Karibu Polska. Mieliśmy okazję skosztować pierożków samosa z mięsem, warzywami i serem mozzarella, bhajia - chipsów afrykańskich ze szpinakiem, kaimati - pączków afrykańskich z kardamonem, kokosem i syropem ananasowym oraz bissab - herbaty z Senegalu z hibiskusem i lampki afrykańskiego wina.

Spotkanie wzbogaciła prelekcja Edyty Łubińskiej z Instytut Studiów Międzykulturowych UJ, która w swoim wystąpieniu „W samym sercu Afryki. Od wschodu do zachodu w Krainie Niam Nam” opowiedziała o codzienności i różnorodności tej społeczności oraz przedstawi Afrykę z perspektywy kulturoznawczej. Z kolei KOKOszka Emilia Wojciechowska odpowiedziała na pytanie jakiego koloru są Wyspy Zielonego Przylądka i przybliżyła ten piękny zakątek Afryki. Podczas wieczoru nie zabrakło również rytmów afrykańskich: czyli występu zespołu bębniarskiego oraz pokazu tańca batuk wykonanego przez Carlę Tavares, który już na dobre przeniósł nas w inny wymiar! 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">