DE / EN
KOKO INSIDE OUT 13.06.2018

Smart Recykling, czyli szkolimy się!

fa/cb/942981baeafdd1f4d7e48940b96d.jpeg

I my postanowiliśmy doszkolić się w dziedzinie recyklingu! Bo takiej wiedzy nigdy nie za wiele, a my kochamy wykorzystywać wszystko maksymalnie (nie tylko w procesie produkcji). Z tego powodu jednoosobowa reprezentacja KOKOworld - Kokoszka Patrycja - koniec maja spędziła w magicznej Sycylii, biorąc udział w warsztatach na temat recyklingu. Smart recyklingu :)

Smart Recykling KOKOworld

W projekcie wzięło udział łącznie 35 osób z 5 krajów Europy takich jak: Grecja, Czechy, Chorwacja, Włochy, no i oczywiście Polska. Każdy uczestnik mógł zatem podzielić się własnym doświadczeniem w obszarze recyklingu oraz opowiedzieć o obecnych praktykach ponownego wykorzystywania odpadów w swoim kraju. Czy wiecie, że Grecja jest aktualnie krajem, który najgorzej zarządza odpadami? Czas to zmienić! A takie projekty to idealna okazja na propagowanie dobrych praktyk i działań dla środowiska.

Szkolenie Smart Recykling KOKOworld

Projekt okazał się być źródłem nowej wiedzy na temat sposobów powtórnego wykorzystywania np. plastiku i papieru. To właśnie z tymi materiałami nasza planeta ma obecnie największy problem! Wiecie, że z makulatury tworzone są m.in. piękne figury karnawałowe? Przykład możecie zobaczyć tutaj. Grupa warsztatowa spróbowała również swoich sił w tworzeniu tych zjawiskowych postaci!

Warsztaty KOKOworld

A gdyby z pozornie niepotrzebnych i zużytych surowców przygotować zabawki dla dzieciaków? “Nawet nie podejrzewałam, że podczas takich warsztatów może tak zadziałać wyobraźnia i kreatywność. Dzięki tym zajęciom powstało kilkadziesiąt kolorowych  upominków dla dzieci z pobliskiego przedszkola. Zobaczyć ekscytację maluchów, które dostały nowe zabawki przygotowane z rzeczy na co dzień lądujących w naszych koszach było niesamowitym doświadczeniem. Ich uśmiech=bezcenny!”- przyznaje Patrycja.

Wręczanie upominków dla dzieci z pobliskiego przedszkola

Podczas tygodnia wypełnionego po brzegi zajęciami znalazło się miejsce także na zwiedzanie. Patrycja w drogę zabrała recyklingowy worek Night Jungle wykonany z plastikowych butelek. 

Akcesoria KOKO

A to dopiero początek bo w nowej kolekcji jeszcze więcej recyklingu w naszych projektach...

Tutaj przeczytasz więcej na temat naszych recyklingowych produktów. Chcesz dowiedzieć się jak powstaje nasza kolekcja letnia? Nie ma problemu. Artykuł z serii HOW IT'S MADE jest dla Ciebie! :)

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">