DE / EN
KOKO SUPPORT 17.05.2016

Światowy Dzień Fair Trade Day 2016

78/aa/a623c9ab7553f3cf4b5a24304daf.jpeg

Oprócz podróży i ciekawości innych kultur idea sprawiedliwego handlu jest jednym z filarów KOKOworld dlatego staramy się być jej ambasadorami kiedykolwiek to możliwe! Zwłaszcza, kiedy możemy połączyć przyjemne z pożytecznym! 

 

Dlatego kiedy dowiedzieliśmy się o inicjatywie World Fairtrade Challenge, która polegała zmobilizowaniu jak największej grupy osób do wypicia filiżanki kawy z certyfikatem Fairtrade, by w ten sposób zademonstrować gotowość pomocy drobnym rolnikom z globalnego Południa, postanowiliśmy podjąć wyzwanie! 

 

Wraz z Fundacją Koalicja Sprawiedliwego Handlu przystąpiliśmy do akcji i w sobotę, 14 maja, czekaliśmy w KOKOworld na Starowiślnej 19 w Krakowie nawszystkich kawoszy z filiżankami pysznej kawy! Mimo niepogody humoryjak i frekwencja dopisała, zaserwowaliśmy ponad 100 filiżanek kawy! A popołudniu w ramach Majówki Fairtrade spotkaliśmy się w BAL u na krakowskim Zabłociu by wziąć udział w panelu poświęconym łańcuchowi dostaw i obejrzeć film dokumentalny„Bananas”.

Bezwątpienia była to jedna ze smaczniejszych akcji fair trade, jakie zorganizowaliśmy i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych!

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">