DE / EN
KOKO INSIDE OUT 29.11.2017

TEG 2017: Ubieraj się fair!

cc/f6/72e02992b1725ff29c90d2cb41ba.jpeg

KOKOworldto, nie tylko moda. KOKOworld to także ważna idea. Dlatego odzawsze angażujemy się w ważne dla nas inicjatywy, takie jak Tydzień Edukacji Globalnej. W tym roku, w dniach 18-26 listopada, odbyła się 19. już edycja TEGi jej hasłem było "Przyszłość świata zależy od nas". Nie mogło zatem w niej zabraknąć i nas, zwłaszcza że całym sercem wierzymy w to hasło!

Ubieraj się Fair

W związku z TEGiem przez cały tydzień mogliście na naszym blogu czytać inspirujące wywiady #myfairtrade, przynieść do naszego sklepuciepłą odzież dla bezdomnych w ramach Warm Friday będącego naszą odpowiedzią na Black Friday, a także spotkać się z nami w sobotę, 25 listopada na debacie „Ubieraj się fair”, podczas której rozmawialiśmyo etycznej modzie i nie tylko.

W spotkaniu poprowadzonym przez Małgorzatę Różańska udział wzięła Maria Huma z Kupuj Odpowiedzialnie i Joanna Baranowska z Organiczni.eu. Udałonam się też połączyć z Emilią Wojciechowską, która reprezentowała KOKOworld aż z Wysp Zielonego Przylądka. Zaproszeni goście opowiadalio tym, jak rozumieją fair trade i jak starają się stosować go w codziennym życiu. Wiele kwestii stało się także przedmiotem gorącej dyskusji między prelegentami a uczestnikami debaty. Szczególnie wiele emocji wywołał temat wielkich firm odzieżowych.

Alenie tylko moda była tematem naszej debaty. Dzięki obecności Karoliny Jarmołowskiej z Targu pietruszkowego, dowiedzieliśmy sięw jaki sposób wspierać fair trade lokalnie i jak dobierać produkty w sieciówkach spożywczych. Zresztą zdarzyło nam się odbiec od tematu stricte fair trade, na rzecz ekologii i tego, jak żywność imoda nieekologiczna mogą wpłynąć na nasze zdrowie.

Zależało nam, aby tą debatą zostawić jakiś ślad i inspirować, dlatego wraz z gośćmi i uczestnikami stworzyliśmy kilka zasad, który mi dobrze się kierować, jeśli zależy nam na korzystaniu z produktów fair trade.

Oto kilka najważniejszych z nich:

Bądź ciekawski i nie bądź obojętny — patrz na metki, czytaj etykietypytaj, zastanów się kogo wspierasz wydając swoje pieniądze,podpisuj petycje.

Przemyśl zakupy — kupuj rzeczy dobrej jakości, przyłącz się dokooperatywy, kupuj rzeczy potrzebne, czasem mniej znaczy lepiej.

Ograniczaj szkody — kupuj lokalnie, korzystaj z secondhandów i wymian, starajsię wykorzystać produkty ponownie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Joannie Baranowskiej z Organiczni.eu, Marysi Humie z Kupuj OdpowiedzialnieKarolinie Jarmołowskiej z Targu Pietruszkowegooraz niezastąpionej moderatorce Małgorzacie Różańskiej.

Szczególne podziękowania również dla Bistro Gotujemy, które z produktów z targu pietruszkowego przygotowało pyszne wegetariańskie burgery i dyniowe przekąski. 

Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">