DE / EN
KOKO SUPPORT 11.05.2018

World Fair Trade Day

dd/dd/71d2680f945a2e16d212917f5ef7.jpeg

World Fair Trade Day - Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu obchodzony jest w każdą drugą sobotę maja. Za tą inicjatywą stoi World Fair Trade Organization (WFTO), której celem jest tego dnia w szczególny sposób promować ideę sprawiedliwego handlu.

Tak jak przy Fashion Revolution wierzymy, że są takie dni w roku, że wyjątkowo głośno warto mówić o tym, co ważne. Dlatego całym sercem przyłączamy się do tej inicjatywy. Ale dla nas Dzień Fair Trade jest codziennie. Dlatego zebraliśmy dla Was wszystkie nasze materiały na ten temat. 

Agata Kurek założycielka KOKOworld

„Fairtrade”, „Fair Trade”, „Sprawiedliwy Handel”, „fair trade”,„sprawiedliwy handel”. Zapewne nieraz słyszeliście te terminy. Co tak naprawdę oznaczają? W skrócie „fair trade” lub jego odpowiednik w języku polskim „sprawiedliwy handel” odnosi się do ogólnie rozumianej idei, w której chodzi o uczciwe i sprawiedliwe zachowania w relacjach handlowych.„Fair Trade” (lub używany zamiennie „Sprawiedliwy Handel') to ruch, który za cel stawia sobie w praktyce realizowanie zasad uczciwości w handlu, między innymi poprzez różne organizacje i systemy certyfikacji organizacji i produktów. „Fairtrade” z kolei to najwęższe z wymienionych pojęć, które określa jeden z systemów certyfikacji produktów będący własnością organizacji Fairtrade International. Jaka jest ich historia? Poczytaj! 

Materiały Fairtrade KOKOworld

 

Dla nas Fair Trade to przede wszystkim ludzie. Dlatego jeszcze raz bardzo gorąco zapraszamy do poznania lub przypomnienia sobie sylwetek rękodzielników, którzy z nami współpracują - Patryka i Edytkę z Wieliczki, Abu z Senegalu, Edu z Kolumbii, Kis Herry`ego z Indonezji i innych! Poznaj całą KOKOrodzinę!

Rękodzielnicy KOKOworld

A co na temat Fair Trade mówią nasi rękodzielnicy? Dla kogo Fair Trade to długoterminowe zobowiązanie, kolorowa podróż po świecie i uśmiechnięte twarze po obu stronach uściśniętych dłoni? Sprawdź sam!

Przy okazji World Fair Trade Day przypominamy także specjalnie dla Was nakręcony filmik, w którym jeszcze wyraźniej widać, kto tak naprawdę zrobił Twój naszyjnik z rybich łusek, a kto stoi za produkcją wyjątkowego batiku kawung!

Tymczasem, zobaczcie kto uszył Wasze ubrania i zrobił Wasze akcesoria.

 

 

 

Każde zmiany, każdy ruch wymagają akcji na wielu płaszczyznach. Dlatego tak ważne są codzienne decyzje wszystkich z nas. I w tym celu o ideę Fair Trade zapytaliśmy także blogerki, aktywistki i joginki. "Wybierajmy świadomie, kupujmy mniej ale odpowiedzialnie", "Trzeba robić, to w co się wierzy. A dobry produkt ma w sobie sieć dobrych relacji z ludźmi, którzy go współtworzyli", "Traktuj innych (i środowisko) z szacunkiem i pamiętaj że świat to sieć relacji. Bądź aktywnym i świadomym konsumentem" to tylko niektóre z odpowiedzi. Przeczytaj więcej!

Cieszymy się,że jesteś z nami i pomagasz nam slogan Fair Trade zamienić w czyny. A czym Fair Trade jest na co dzień dla Ciebie?

Fairtrade w KOKOworld

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">