DE / EN
KOKO MODA 06.04.2017

Zaczynamy szyć z Waszych jeansów!

e0/ff/c76d715b66f8d30eb26c7f83f0d0.jpeg


Dostaliśmy od Was całe mnóstwo jeansów, za co Wam jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Teraz do nas należy stworzyć z nich coś pięknego, nadając Waszym spodniom drugie życie! Zabieramy się intensywnie do szycia, ale nie jesteśmy sami - wspierają nas zaprzyjaźnieni rękodzielnicy, którzy chętnie zaangażowali się w akcję Jeans for a better world i pomogą nam stworzyć wspaniałe rzeczy na aukcję charytatywną. Poznajcie ich!

 

Plecak z jeansu KOKOworld

 

Trashki

"Na co dzień zajmuję się upcyclingiem, odzyskuję nieaktualne banery reklamowe, rowerowe dętki, gumy drukarskie czy festiwalowe flagi i zszywam je w unikatowe torebki. Trashki pracują wyłącznie na materiałach z recyklingu, nadajemy im nową, często zaskakującą formę i tworzymy pojedyncze egzemplarze. 
W akcję "jeans for a better world" włączam się dość naturalnie, jest tu wszystko, co dla mnie osobiście i w pracy ważne - eko, lokalność, piękny cel. Wierzę również, że nawet mały wkład ma sens, zsumowane małe działania tworzą wielkie akcje, jak ta :) " - mówi o sobie Magda.

We współpracy z Magdą powstają fantastyczne jeansowe plecaki i torby. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech również na Waszych twarzach :)

 

Rękodzielniczka KOKOworld Maruna


Maruna

Z Maruną współpracujemy od lat, wielu z Was na pewno kojarzy jej niezwykłe projekty recyklingowe, część z Was pewnie nawet posiada i chętnie nosi nerki powstałe ze ścinków afrykańskich batików. Dla Gosi nie ma rzeczy niemożliwych - coś, co dla nas wydaje się bezwartościowe, dla niej może być cennym surowcem! Nic dziwnego, że z naszym projektem recyklingowym zwróciliśmy się o pomoc do prawdziwej mistrzyni w swoim fachu ;)

 

Nerki z jeansu KOKOworld

 

Przedstawiamy projekt jeansowej nerki, którą Maruna uszyje z Waszych starych jeansów! Gosia na pewno wyczaruje dla Was też jakąś niespodziankę ;)

 

Rękodzielniczki KOKOworld

 

CADO

Monika i Jola połączyły siły, aby tworzyć wyjątkowe akcesoria realizując swoje pasje i marzenia. W swoich projektach stawiają na nieszablonowe rozwiązania, ich dzieła ciężko zamknąć w proste ramy. Wyróżnia ich także dbałość o środowisko i wspieranie lokalnych przedsiębiorców. Tak samo ważna jak wygoda klientów i jakość materiałów, jest dla nich uczciwa produkcja oraz społeczna odpowiedzialność. Gdy tylko Jola usłyszała o naszej akcji, postanowiła bez chwili wahania przyłączyć się i uszyć coś ze starych jeansów. Co to będzie? Spodnie ze spodni - ze zwykłych jeansów powstaną wyjątkowe alladynki!


ŻyWa Pracownia

Dołączył do nas również kolektyw artystów i rękodzielników, który nie tylko promuje artystyczne rękodzieło poprzez organizację warsztatów, ale także realizuje ekologiczne aranżacje wnętrz oraz przestrzeni publicznej. Współpracują także z licznymi instytucjami kultury i organizacjami non-profit. Oprócz tego, organizują też "Zupę na plantach" - wspierają bezdomnych ciepłym jedzeniem oraz ciepłym słowem. O ich działaniach można by napisać książkę! Co dla nas stworzą - to wciąż niespodzianka ;)

 


Cieszymy się, że wspierają nas prawdziwi specjaliści w dziedzinie recyklingu! Jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzymy z Waszych starych jeansów naprawdę piękne rzeczy! Wszystkie produkty będą wyjątkowe i ściśle limitowane! Przypominamy jednocześnie, że wszystkie produkty zostaną wystawione na aukcji dobroczynnej, a całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych domu dziecka fundacji Window of Life w Ugandzie, wszystkie szczegóły znajdziecie w poprzednim wpisie na blogu.

Aukcja w Krakowie odbędzie się 26.04 - rezerwujcie sobie ten termin! Mamy też dobre informacje dla wszystkich spoza Krakowa! Oprócz licytacji w Krakowie, będzie można też wesprzeć akcje i zdobyć wyjątkowe produkty ze starych jeansów internetowo! O szczegółach będziemy informować wkrótce!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">