DE / EN
KOKO PEOPLE 07.12.2017

Zwykłe-Niezwykłe: restauratorka Justyna Kinasz

f6/8a/770f1ad47a7b06a7bbd9f95efddb.jpeg

"Ubierajmy się w jakość. Twórzmy społeczności kobiet, w których jakość produktu jest dominująca. Ubierajmy swoje ciało w dobrej jakości materiały, bo ten minimalizm jest wskazany" przekonuje współtwórczyni Targu Pietruszkowego i ekologicznego Bistro w Krakowie Justyna Kinasz, kolejna bohaterka naszej serii Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której prezentujemy Wam sylwetki wyjątkowych kobiet. Poczytajcie o tym, jak zaczęła się jej pyszna, ekologiczna przygoda!

KOKOworld: Czym się zajmujesz na co dzień?

Justyna: Jedzeniem…(śmiech)

KOKOworld: Co daje Ci siłę, co Cię nakręca?

Justyna: Kontakt z ludźmi, zapach i smak jakości jedzenia i relacji z drugim człowiekiem. Pewność, że to co robię ma sens!

 

KOKOworld: Jaka jest Twoja największa pasja i jak się zaczęła?

Justyna: Lubię dobrze zjeść, lubię próbować nowych smaków, to jest dla mnie jest bardzo naturalne i istotne. Wszystko w około jest jadalne, tylko trzeba wiedzieć co z czym połączyć. A dodatkowo jedząc można wzmacniać swój organizm albo go osłabić. To jest bardzo istotne patrząc na Siebie i na podstawowe potrzeby jako kobiety. Dlatego moją pasją jest jedzenie i sięganie po żywność, która jest w zasięgu ręki. Cienię sobie lokalność, mam możliwość współtworzyć projekt pod nazwą Bistro GotuJemy, w którym serwujemy tylko i wyłącznie jedzenie z określonych nam źródeł pochodzenia, aby mieć pewności do jakości, świeżości. Dbamy o to, aby nasi rolnicy Fundacji Targ Pietruszkowy mieli zbyt swoich warzyw, owoców, mięs id, aby wiedzieli sens w ekologicznej uprawie ziemi.
KOKOworld: Co sprawiło, że właśnie kombinezon Smoke jest Twoim ulubionym?

 

Justyna: Luz, komfort, prostota ale i praktyczność. Kombinezon Smoke. Wyraża mnie. Nosząc go na sobie czuję że nosze jakość a z drugiej strony czuję się jakbym nie miała na sobie nic (śmiech). Ważna jest świadomość gdzie i w jaki sposób został pozyskany surowiec z którego są uszyte. Bycie fair wobec drugiego jest ważne.

KOKOworld: Jeśli mogłabyś wysłać w eter wiadomość do wszystkich dziewczyn świata, co byś im powiedziała?

Justyna: Ubierajmy się w jakość. Twórzmy społeczności kobiet, w których jakość produktu jest dominująca. Ubierajmy swoje ciało w dobrej jakości materiały, bo ten minimalizm jest wskazany.

W sesji wykorzystano: bluzkę Be My Valentine Classic Smoke, kombinezon Graphite Melange i czapki Merino Wool

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">