DE / EN
KOKO INSIDE OUT 14.03.2018

Zwykły-Niezwykły Dzień Kobiet

cc/35/a635a7aa26ae5dcb2f79a1e495e1.jpeg

8 marca. Ta data zajmuje wyjątkowe miejsce chyba w każdym kalendarzu. Ale w tym roku była ona dla nas szczególna nie tylko ze względu na Dzień Kobiet. Bowiem właśnie na ten dzień przypadł wernisaż wystawy projektu Zwykłe-Niezwykłe.

Ewa Novel

Dzień kobiet. Czyż mógłby być lepszy dzień, aby właśnie wtedy zebrać się w gronie wyjątkowych kobiet, by podziękować im za udział w wyjątkowo kobiecym projekcie? Chyba nie. I uwierzcie nam, że jakośszczególnie tego nie planowaliśmy. Po prostu jakoś tak magicznie wypadło. 

Dzień Kobiet w KOKOworld

To właśnie w ubiegły czwartek spotkaliśmy się zbohaterkami trwającego dwa lata projektu Zwykłe-Niezwykłe, wramach którego portretowaliśmy sylwetki nietuzinkowych kobiet.Znalazły się wśród nich między innymi aktywistki, artystki,joginki, nauczycielki i architektka. Łącznie 21 jeden wyjątkowychpostaci. Przez kilkanaście miesięcy spotykaliśmy się z nimi nawywiadach i sesjach zdjęciowych, a 8 marca 2018 zaprosiliśmy je nawystawę ich zdjęć.

Recykling w KOKOworld

Byłnam niezwykle miło, że wszystkie Zwykłe-Niezwykłe z entuzjazmem przyjęły pomysł wystawy i szybko rozwiały nasze obawy co dowyboru zdjęć, bo chętnie nam w tym pomogły! Wszakże każdy z nasma jakieś ulubione zdjęcie z danego wydarzenia – i to właśnieone, zdjęcia w dużej mierze wybrane przez bohaterki projektu,znalazły się na wystawie.

Agata Kurek i największe fanki KOKOworld

Zjeszcze większą radością przyjęliśmy fakt, że zdecydowana większość Zwykłych-Niezwykłych pojawiła się na wystawie. Alewiemy, że nawet te, które nie mogły się pojawić z powoduchoroby lub odległości geograficznej – tak jak Mircia, któramieszka na Cabo Verde czy Aleks, która jest właśnie w Tajlandii,tego dnia były z nami duchem. I chyba dlatego też zapamiętaliśmyto wydarzenie przede wszystkim przez niezwykłą atmosferę, która na nim panowała. I to zapewne ona sprawiła, że choć napoczątku nieśmiało, ostatecznie wszystkie obecne bohaterki zabrałygłos. A niektóre nawet w sposób wyjątkowy, dzięki czemuspotkanie zakończyło się śpiewająco! Wszak wśród naszychZwykłych-Niezwykłych mamy także piosenkarki - Ewę Novel i SonięLachowolską, które tego wieczoru spontanicznie zaśpiewały dla nasw duecie!

Recykling

Niezabrakło oczywiście inspirujących rozmów przy winie i wegańskim smakołykom od Raw Nest. I tym śpiewającym i smacznym akcentemuczciliśmy Dzień Kobiet i zamknięcie 2 lat projektuZwykłe-Niezwykłe.

Ale uspokajamy, już za chwilę będziemy mieli dla Was kolejne sylwetkiwyjątkowych kobiet. W zupełnie nowej, niezwykłej odsłonie! Myjuż nie możemy się doczekać, a Wy?

Wierne fanki KOKOworld
Wierne fanki KOKOworld
Wierne fanki KOKOworld
Recykling i upcykling KOKOworld

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">