DE / EN

Maja Kotala - KOKO Repair

maja kotala

 

Maja Kotala

Chorzowianka poszukująca swojego miejsca na ziemi, mieszkała w Australii, Francji, zwiedziła „pół świata”, ale to właśnie Afryka skradła jej serce. Postanowiła dzielić  się tym, co sama dostała od życia, czyli dawać kobietom edukację i niezależności. Od czterech lat działa na rzecz kobiet w Afryce Wschodniej z programem edukacyjnym Sewing Together, którego celem jest nauka zawodu projektowania, szycia i podstaw prowadzenia biznesu.

Sewing Together - to program edukacyjny, którego celem jest nauczenie kobiet umiejętności w zakresie mody i projektowania, tworzenia wykrojów, szycia, ale także marketingu, fotografii i biznesu, aby dać im szansę na niezależność w życiu i przyszłości bez narażania się na handel ludźmi lub innym zagrożeniom.
Założony w 2018 roku przez Maję Kotala, Sewing Together miał swoja pierwszą edycję w Ugandzie razem z Kimuli Fashionblibity, gdzie przeszkolono 4 młodych liderów i dodatkowe 2 kobiety niepełnosprawne.
W 2019 roku Sewing Together we współpracy z Armią Zbawienia przeszkoliło 20 kobiet w duchu wzmocnienia pozycji kobiet w Nairobi, Kenii.
W 2020 roku Maja Kotala otworzyła szkolny projekt w Bamburi Mombasa i rozpoczęła współpracę z Haart Kenya.
Oprócz szkolenia modowego, Sewing Together aktywnie walczy z biedą menstruacyjna w Kenii, dostarczając bezpłatne podpaski wielokrotnego użytku dla kobiet w Mombasie, Voi, Thika i wśród plemion Masajskich.

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">