DE / EN

Tencel TM Lenzing

Tencel


TENCEL
TM to lyocell z certyfikatem austriackiej firmy Lenzing. Stawiamy na sprawdzone materiały, bo wiemy, jakie wartości za nimi stoją.

 

Tu liczy się pochodzenie

Wybieramy TENCELTM, bo wiemy, skąd pochodzi. Lyocell z certyfikatem Lenzinga powstaje z drewna bukowego z lasów, w których prowadzona jest zrównoważona gospodarka. Co to oznacza? Wycinka nie niszczy ekosystemu, bo drzewa nie rosną w monokulturach (jak na przykład bambusy). Każde wycięte drzewo jest zastępowane nową sadzonką. Odległość pomiędzy miejscem ścinki a przetwórnią nie może być większa niż 800 kilometrów – emisja CO2 zostaje dzięki temu znacznie ograniczona.

Tencel TM Lenzing


Przyglądamy się produkcji

Produkcja TENCELuTM jest niezwykle prosta, przez to możliwa do stałego kontrolowania. Miazgę drzewną zamienia się na pulpę, a ta – pod wpływem wody i rozpuszczalnika – przechodzi w lyocell. Ważne jest to, że użyty rozpuszczalnik nie jest toksyczny i prawie w całości możliwy do ponownego wykorzystania.

 

Właściwości są dla nas kluczowe

Do TENCELuTM przekonują nas również jego właściwości. To materiał, który pozwala ciału na termoregulację – doceniają go alergicy i osoby z wrażliwą skórą. Ma także cechy antybakteryjne – noszenie go jest niezwykle higieniczne. Dzięki fakturze TENCELuTM obcowanie z nim sprawia przyjemność – jest bardzo miękki w dotyku.

 

Tencel w liczbach

Do produkcji jednych jeansów potrzeba około 7000 litrów wody. To tyle, ile potrzebujesz do picia przez prawie 10 lat. TENCELTM jest materiałem, który bardzo dobrze zastępuje właściwości klasycznego jeansu, będąc jednocześnie jego ekologiczną wersją.

Procukcja Tencel

 

 

 

Zobacz pozostałe materiały:

 

Bawełna organiczna Bawełna Fairtrade PET Wiskoza TM Ecovero

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">