DE / EN
KOKO INSIDE OUT 18.04.2019

KOKOworld Liderem Gospodarki Obiegu Zamkniętego!

34/87/9aeb269bed5d17eaf6d75c5731fa.jpeg

Z wielką dumą i radością chcemy się z Wami podzielić informacją, iż zostaliśmy laureatami I m-ca w II edycji konkursu Stena Circular Economy Award - Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego kategorii przedsiębiorstwa!

Tak naprawdę, bardzo rzadko uczestniczymy w konkursach. Ale zgłoszenie się Stena Circular Economy Awards było dla nas tak naturalne, że właściwie sami nie potrafimy tego wytłumaczyć. Kiedy mignęło nam ogłoszenie o konkursie, w którym można przedstawić projekty gospodarki obiegu zamkniętego, od razu przeszło nam przez myśl – przecież na tym właśnie opiera się nasza praca. Dlatego postanowiliśmy ją przedstawić! Domyślaliśmy się jednak, że zgłoszenie firmy modowej w tego typu konkursach może być pomysłem dość oryginalnym, ale jak już nas znacie, my oryginalnego akurat się nie boimy! 

Konkurs Stena Circular Economy Award
Na zdjęciu Tomek, nasz e-commerece manager, wśród innych laureatów II edycji konkursu Stena Circular Economy Award podczas gali finałowej, która odbyła się 10 kwietnia 2019 r. w Concordia Design w Poznaniu, fot. Stena Recycling

Dlatego z zaskoczeniem przyjęliśmy wiadomość, że to właśnie my, krakowska marka modowa KOKOworld, zostaliśmy zwycięzcami konkursu w kategorii Przedsiębiorstwa Obiegu Zamkniętego. Ale też przyznamy się do czegoś. Byliśmy, nadal jesteśmy, równie zaskoczeni, co dumni. Bo jedyne co zrobiliśmy, to przedstawiliśmy nasz model pracy, to na czym codziennie opieramy swoje działania. I dzięki temu wyróżnieniu otrzymaliśmy przede wszystkim potwierdzenie, że jesteśmy na dobrej drodze. Jak zatem na co dzień realizujemy zasady gospodarki obiegu zamkniętego?

Gospodarka cyrkularna według KOKOworld

Przede wszystkim stawiamy na jakość. Naszym priorytetem jest, aby nasze projekty służyły Wam na lata i w efekcie, żebyście kupowali mniej. Nie zmienimy co chwilę naszych kolekcji, szyjemy w limitowanych ilościach pasję przedkładając ponad pośpiech. Dlatego czasem na wysyłkę trzeba poczekać nawet 14 dni. Ale wierzymy, że dzięki temu pomagamy Wam stawiać na jakość, a nie na ilość. Stylowo i modnie. W myśl tej idei większość ubrań projektujemy tak, aby były uniwersalne i dawały nieograniczone możliwości. Tak, aby wystarczyło zmienić obuwie lub dodatki, aby ten sam ciuch nadawał się na wiele okazji. I przy okazji zachęcamy Was także bawienia się modą, biżuterią, stylami. Słowem, do tworzenia Waszego wyjątkowego stylu, na bazie KOKOubrań!

Wyznacznikiem zaś jakości jest dla nas głównie recykling i materiały, z jakich szyjemy nasze kolekcje. Dlatego w naszej najnowszej kolekcji Spring Summer Chapter I znajdziecie przede wszystkim produkty uszyte z przyjaznej skórze i środowisku bawełny organicznej np. spodnie Knot it Bayou, bluzy Volcano czy bluzka Simple Organic Orient. Nie mogło w niej także zabraknąć projektów z tenclu, dodatkowo certyfikowanych przez światowego lidera w jego produkcji – austriacką firmę Lenzing

Bomberki PET KOKOworld

Tencel to materiał, z którego jesteśmy wyjątkowo dumni, bo jego pojawienie często opisywane jest w fachowej prasie jako kamień milowy w rozwoju przyjaznych środowisku materiałów. Powstaje powiem z celulozy uzyskiwanej z pulpy drzewnej, przy jego powstawaniu zużycie wody jest mniejsze w porównaniu z procesami produkcji innych włókien wytwarzanych przez człowieka, ale przede wszystkim celuloza używana do produkcji tenclu przetwarzana jest w tak zwanym obiegu zamkniętym, co sprawia że wszystkie składniki procesu mogą w 99.5% zostać poddane recyklingowi. Jest także biodegradowalany i wystarczy około 8 dni, by jego włókna się rozłożyły. Dodatkowo Lenzing pozyskuje drewno z certyfikowanych lasów, w których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Aby zmniejszyć negatywny wpływ transportu na środowisko, lasy te znajdują się w promieniu 800 km od danego zakładu produkcyjnego. Z tego materiału uszyliśmy między innymi spódniczki Button Corma i marynarkę Ararat

Innym materiałem, którego nie zabrakło w kolekcji Spring Summer Chapter I jest repreve powstały przy wykorzystaniu plastikowych butelek. Czy patrząc na bomberkę Persia uwierzylibyście, że powstała z 15 1,5l butelek plastikowych?

Upcykling w KOKOworld

Z szacunku do ludzkiej pracy, jaki i środowiska staramy się maksymalnie wykorzystać każdy centymetr naszych materiałów. Zwłaszcza tych, które przebyły długą drogę, by do nich dotrzeć – jak na przykład ręcznie wytwarzanych w Indonezji batików. To właśnie skrawki batiku Kawung wykorzystaliśmy do przyozdobienia na przykład sukienki Alhambra. Która dodatkowo uszyta jest z tenclu. Czyż ta sukienka nie jest kwintsencją odpowiedzialnej mody? 

Jeans for a better world KOKOworld

Z produktów, które powstały w duchu upcykling, których wyjątkowo są bliske naszemy sercu to cała kolekcja Jeans for a better world, która dodatkowo powiązana jest z akcją charytatywną. W jej ramach zebraliśmy Wasze niepotrzebne jeansy, nasze rękodzielniczki – dwie Magdy, Jola i Gosia przerobiły je na nowe produkty, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na czesne dla uczennic w dwóch szkołach na Wyspach Zielonego Przylądka. Jeansowe produkty - między innymi nerki, plecaki, bomberki, już są dostępne do kupna on-line! Będzie można je też wylicytować 24 kwietnia w krakowskim Hevre, przy ul. Meiselsa 18. Startujemy o 18! Mamy nadzieję, że Was nie zabraknie!

Produkty z jeansu w kolekcji KOKOworld

Dziękując bardzo organizatorom konkursu Stena Circular Economy Awars za wyróżnienie chcielibyśmy także zaprosić Was do włączenia się do akcji Jeans for a better world. Badźmy razem bohaterami tego projektu! Projektu, który jest także przykładem zamkniętego obiegu….dobra.

Akcja jeansowych produktów KOKOworld

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">