DE / EN
KOKO TRAVEL 26.04.2019

Odkryj Polskę z KOKOworld: Mazury

0f/98/59a329afed5c22967f02cb2d87db.jpeg

Wiosna jest czasem w którym wszystko budzi się do życia. Na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, które dzień po dniu zamieniają się w soczyście zielone listki. Nieśmiało rozkwitają kwiaty i krzewy, a ptaki dają o poranku całe koncerty świergotów. I mimo, że kwiecień plecień i zdarzają się wciąż chłodne dni, to temperatury na termometrach już kilkukrotnie przekroczyły magiczne 20 stopni. I tak jak aktualnie ożywa natura, tak i my, zaczynamy mieć więcej energii i chęci do przebywania na świeżym powietrzu. Jest to idealny czas na uzupełnienie po zimie witaminy D, ale także na zachwycenie się odradzającą się przyrodą. 

My w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny wybraliśmy się na Mazury. Rejon ten nazywany niejednokrotnie Krainą Tysiąca Jezior, tak naprawdę obejmuje swoim obszarem aż 2600 jezior. Znajdziemy tutaj także największe jezioro w Polsce - Śniardwy (113,8 km2) oraz najdłuższe polskie jezioro - Jeziorak (27,45 km). 

Sukienki KOKOworld

Infrastruktura regionu pozwala na przemierzanie okolicznych jezior i rzek za pomocą kajaków, kanoe, statków i żaglówek. Coś dla siebie znajdą także pasjonaci historii. Jednym z bardziej znanych obiektów jest znajdująca się w środku lasu kwatera Hitlera, czyli Wilczy Szaniec. Na uwagę zasługują także kanały mazurskie tworzące unikatowy system szlaków wodnych. Różnorodne środowisko wodne, w połączeniu z terenami bagiennym porośniętymi trzcinami, osłonięte bujnymi lasami są idealnymi warunkami dla życia wielu gatunków ptactwa. To właśnie teraz, na wiosnę ich aktywność jest najwyższa.

Ubrania KOKO

Podczas naszej wycieczki mieliśmy okazję podziwiać okolicę z perspektywy rowerów i kajaków. W tej chwili Mazury są ciche i spokojne, a większą ilość turystów można spotkać jedynie w Mikołajkach i Giżycku. W weekend majowy i wakacje wszystkie ośrodki, restauracje i wypożyczalnie sprzętu wodnego ożywają, a świeże drożdżówki można kupić przy pomostach prosto z poziomu wody. 

Buty w kolekcji KOKOworld

Każdy kto jeszcze nie miał okazji doświadczyć Mazur, powinien czym prędzej zaplanować tam swoją wizytę. Teraz, wczesną wiosną, możemy podziwiać w totalnej ciszy przepiękne wschody słońca i czerpać energię z ciepła oświetlającego nasze twarze podczas wciąż chłodnych poranków. Polecamy z całego serca!

Czy to nie przyjemne wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy?” - Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza

Odkryj Polskę z KOKOworld

Ze słonecznym pozdrowieniem,

Kasia :)

Moda KOKO
KOKO travel

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">