DE / EN
KOKO INSIDE OUT 29.11.2018

Open Eyes Economy Summit po raz trzeci!

c3/07/18c259781d3023f0f004b02bf4f5.jpeg

Trzecia edycja niezwykłego, kultowego już kongresu Open Eyes Economy Summit już za nami! Jesteście ciekawi jak było tym razem? Czas na krótką relację z tego wydarzenia z perspektywy naszej KOKOzałogi. Na wstępie musimy się pochwalić, że w tym roku maczaliśmy także palce w tworzeniu oficjalnych koszulek wydarzenia, ale o tym w swoim czasie... Zachęcamy do lektury!

Wszędzie tam gdzie dużo mówi się o Fair Trade, szacunku dla pracy drugiego człowieka i jej wartości dla ekonomii - nie może zabraknąć i nas! Udział w OEES za każdym razem to dla nas przede wszystkim okazja do inspirujących spotkań, rozmów i dyskusji na tematy bardzo nam bliskie - sprawiedliwy handel, działania społeczne, moda odpowiedzialna. Tutaj chłoniemy wiedzę, inspirację i dzielimy się swoimi doświadczeniami!

A zatem zacznijmy od początku. Nieoczywisty, piękny, niebanalny - tak w kilku słowach możemy opisać występ Art Color Ballet wprowadzający do tematyki spektaklu „Bursztynowe drzewo”, który zaingurował wydarzenie. Połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu nas w świat wielowymiarowej sztuki scenicznej i totalnie zachwyciło. 

Podczas wydarzenia każdy z nas miał okazję wziąć udział w spotkaniach, które najbardziej zainteresowały go w harmonogramie. I tak oto pojawiliśmy się na inspirującym panelu "Artysta zmienia świat", w którym udział brała krakowska artystka Cecylia Malik... w naszej sukience! Cecylia to artystka zaangażowana, która stara się wpływać na świat nie tylko przez działania artystyczne, lecz również szeroko pojętą aktywizację społeczną. Z przyjemnością uczestniczyliśmy w tym spotkaniu a po oficjalnym panelu udało nam się porozmawiać z artystką i nawet zrobić wspólne zdjęcie. 

Agata Kurek podczas konferencji Open Eyes Economy SummitNa kongresie Open Eyes Economy nie mogło zabraknąć poruszenia kwestii mody i środowiska. I tak oto najbardziej w pamięci zostały nam te cytowane słowa ze sceny: "Szybka moda przyczyniła się do wzrostu popularności tanich i niekłopotliwych w używaniu materiałów. Większość z nas nie wie, że ubrania które nosimy w największym stopniu odpowiadają za zanieczyszczenie oceanów plastikiem." - Will McCallum. Dziękujemy za tę sesję inspiracyjną!
 

Open Eyes Economy Summit

Tak jak wspominaliśmy na początku artykułu - czas na wyjaśnienie kwestii naszej współpracy z OEES. Wiecie, że w tym roku zostaliśmy wybrani na oficjalnych partnerów kongresu i przygotowywaliśmy na tę okazję oficjalne koszulki? Nasza podkrakowska szwalnia pracowała intensywnie do ostatnich dni przed OEES po to by na czas stworzyć unikalne "Szaty bez wstydu", czyli koszulki odpowiedzialne, uszyte w duchu fair trade. Jesteśmy z tego powodu ogromnie dumni. 

Szata bez wstydu KOKOworld

Projekt koszulek ma za zadanie upowszechniać wiedzę o społecznych i ekologicznych nadużyciach, związanych z produkcją ubrań, które codziennie wszyscy na siebie wkładamy. Jak Wam się podoba?

P.S. A my już dziś jesteśmy pewni, że będziemy na czwartej edycji wydarzenia. Do zobaczenia za rok na OEES!
 


 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">