DE / EN
KOKO INSIDE OUT 27.12.2018

Rok 2018 w KOKOworld

5f/a8/cff9a7f4fdb04a653d6480e926be.jpeg

Aura za oknem, jak i zmienianie kartki bardzo szczupłego kalndarza, który z dnia na dzień niknie w oczach, przypomina nam o jednym: za chwilę pożegnamy się z rokiem 2018. Już robimy śmiałe plany na kolejny rok, ale zanim zaczniemy się na nich skupiać, chcemy podzielić się z Wami wspomnieniami i podziękowaniami, za rok 2018. Bo co to był za rok!

Rękodzielnicy KOKOworld

W tym roku świętowaliśmy nasze 7 rodziny, zostaliśmy także wyróżnieni nagrodą Lidera Etycznej Mody, ale jeśli mielibyśmy 2018 podsumować jednym zdaniem to brzmiałoby ono: To był rok spełnionych marzeń!

2018 - rok spełnionych marzeń

Agata Kurek, założycielka KOKOworld tak podsumowuje minione miesiące: „Spełniło się moje marzenie o maszynach do szycia w biurze! Bomba!” Teraz jak wejdziecie do naszego biura zobaczycie nie tylko komputery, formy i wzory projektów, ale i mnóstwo ścinek, którym Maruna nadaje nowe życie i, które mamy nadzieję, już niedługo ujrzą światło dzienne!

Spełniło się także nasze marzenie o naszym własnym spocie reklamowym! Zresztą w tym roku było u nas ogólnie bardzo filmowo, bo byliśmy partnerami aż dwóch festiwali filmowych – AFRYkamery i Short Waves! Dzięku naszym niezawodnym rękodzielnikom także filmowo wzięliśmy udział w tegorocznej edycji Fashion Revolution Day i filmową kontynuację ma także nasz projekt Zwykłe-Niezwykłe, niezmiennie związany z wyjątkowymi kobietami!  

Zresztą to co nas najbardziej cieszy, kiedy wspominamy ten rok, to niezwykle inspirujące partnerstwa, w ramach których wzięliśmy udział w konferencjach takich Shopper Day, Circual Economy, czy udział w OEES, na którą to okazję specjalnie uszyliśmy wykonaną z bawełny organicznej koszulkę Szatę bez Wstydu.

Jeans for a better world

To był także Wasz rok!

2018 nie byłby przede wszystkim taki wspaniały, gdyby nie Wy! Na każdym kroku niezwykle pozytywnie zaskakiwaliście nas swoim zaangażowaniem – nasza wakacyjna akcja KOKO around the world, w ramach której wysyłaliście nam Wasze pocztówki z wakacji, zakończyła się rekordową frekwencją, a Wasz odzew na akcję Jeans for a better world przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania do tego stopnia, że postanowiliśmy akcję wydłużyć i jej finał zaplanowaliśmy na 2019 rok!

Ahoj, przygodo!

Nie mogło i w ciągu tych 12 miesięcy zabraknąć nowych przygód! Dla naszej ekipy jedną z większych atrakcji były warsztaty z batiku z Magdą, w ramach których wszyscy moglśmy na własnej skórze przekonać się jak robi się batik. Było to niezwykle cenne doświadczenie, które sprawiło, że jeszcze bardziej „doceniamy pracę i kunsztu wykonania naszych batików przez rękodzielników!” jak przyznała Ula, kierowniczka sklepu stacjonarnego. Zaś jeśli chodzi o sam sklep, to dla niego zapewne największą przygodą pomieszczenie energii i decybeli podczas warsztatów bębniarskich dla rodziców i dzieci.

Agata Kurek na Złotym Szlaku w Brazylii

Bom dia Brazil!

Ci którzy znają nas dość dobrze z pewnością wyczekują w naszych wspomnieniach wątku podróżniczego! I bardzo słusznie! Naszą najważniejszą podróżą w tym roku była wyprawa do Brazylii, dzięki której dosłownie poczuliśmy sambę! I oczywiście jak zawsze wróciliśmy z niej nie tylko ze zdjęciami, ale także i nowymi kontaktami i materiałami! To dzięki tej podróży powstały na przykład bluzki Volcano i spodnie Rio, które bezsprzecznie podbiły Wasze serca i szafy! 

Hity 2018

Jak na markę modową z pasją przystało, 2018 przyniósł nam także spełnienie tych modowych marzeń – po raz pierwszy wprowadziliśmy do sprzedaży naszą wymarzoną koszulę lnianą, a także bomberkę uszytą ze zrecyklingowanych butelek PET. Zupełną nowością wśród materiałów w tym roku było wprowadzenie cupro, z którego uszyliśmy koszule Cirebon. Stworzyliśmy także kolekcję KOKOprint z printów zaprojektowaną przez Dawida Polonego, z której jesteśmy bardzo dumni i którą w mig pokochaliśmy – chyba prawie każda KOKOszka ma w swojej szafie coś z tej letniej linii! Jedna z KOKOszek wyznała nawet ze śmiechem: „Bluzka Arbusto to jedna z najlepszych rzeczy jakie mam w mojej szafie. Piekny i kolorowy wzór dodaje mi zawsze 100% do urody, krój jest mega wygodny a materiał tak miły w dotyku że najchętniej nosiłabym ją codziennie!” 

Cupro KOKOworld

 

W kolekcji zaś jesienno-zimowej KOKOszki wyjątkowo polubiły bluzę Silva. Agata Kurek już na teapie projektowania przyznała „Na zimę potrzebuję ubrania ciepłego i wygodnego. Takiego, w którym mogę się schować i jestem pewna, że nie zmarznę.” A próbką tego, co się działo, jak tylko tunika ujrzała światło dzienne niech będą słowa Julii: 'Siłą wytargałam ją z biura i było warto! (...) Uwielbiam ją. Jest ciepła, wygodna, oversizowa, uszyta z super materiału i wszystkim się podoba. Latałam w niej samolotem, zwiedzałam, chodziłam po górach i na zakupy. Jeszcze chyba tylko w niej nie spałam.”

Zresztą nie tylko KOKOszki oszalały na jej punkcie. Cieszy nas, że zyskała także i Wasze uznanie! I oprócz sukienek Underworld, ciepłych bluz Hug Me, produktów Merino i bluz Moss, są jak dotąd Waszymi ulubionymi produktami w naszej ostatniej kolekcji.

W skali zaś całego roku Wasze serca oprócz wspomnianych wyżej bluz Volcano i spodni Rio, podbiły między innymi spodnie Knot It! Cieszymy się także, że oprócz nowości nieustanną popularnością cieszą się nasze bestsellerowe produkty bluzki Minimal i Be My Valentine! Wasze zaufanie i pochlebne opinie to nasz najcenniejszy certyfikat, który dodaje nam to skrzydeł by jeszcze większym zapałem tworzyć produkty najlepszej jakości produkt. I dzięki temu w 2019 wkraczamy pełni nadziei, radości i energii, by projektować, tworzyć i się rozwijać! Dziękujemy!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">